DYPLOMY 2019

14 czerwca mieliśmy wielką przyjemność wręczyć dyplom ukończenia ASTW pani Teresie Tkaczyk. Oto fotorelacja z otwarcia wystawy, zdjęcia wyjątkowych prac, które powstały na tą okoliczność oraz tekst napisany przez autorkę, zamieszczony w wydanym folderze wydarzenia. 

Zawsze interesowałam się sztuką, kupowałam albumy, odwiedzałam muzea i galerie sztuki zarówno w kraju, jak i za granicą. Po przejściu na emeryturę, aby wypełnić wolny czas, zaczęłam uczyć się języka hiszpańskiego. Pewnego dnia, zupełnie przez przypadek zajrzałam na stronę internetową Akademii Sztuki Trzeciego Wieku. Zainteresował mnie rodzaj* odbywających się tam zajęć. Postanowiłam spróbować. Na początku nie było lekko, ale dzięki dużej cierpliwości naszego wykładowcy Pana Mateusza Budzyńskiego, zdobyłam niezbędną wiedzę i umiejętności, za co bardzo mu dziękuję. Zajęcia w ASTW dały mi możliwość spełnienia moich zainteresowań, rozwinięcia pasji artystycznych oraz możliwość spędzenia czasu w przemiłym towarzystwie. 

Inspiracją mojej pracy dyplomowej była wizyta w Muzeum 

Guggenheima w Bilbao. Obserwując dzieła sztuki współczesnej postanowiłam zacząć tworzyć w nowej perspektywie. Powstał pomysł mojej pracy dyplomowej, cykl czterech obrazów zatytułowany „PO” – zrobionych w technice własnej. Realizując cały blok prac, w mojej głowie pojawiły się kolejne pomysły, które pragnę zrealizować, bo daje mi to ogromną satysfakcję i radość z tworzenia.