Malarstwo i rysunek

Zajęcia z malarstwa i rysunku dla I, II i III roku odbywają się w poniedziałki w ten sposób, że rano od godz. 9.00 jest malarstwo dla I roku, następnie o 11.15 wszystkie roczniki mają rysunek – studium postaci/akt, o 14.00 zaczyna się malarstwo dla grupy dyplomantów oraz II roku. We wtorki zajęcia z malarstwa ma grupa absolwentów.

Każda grupa pracuje przez trzy godziny lekcyjne w wyznaczonych dla niej godzinach zajęć. . W miarę wolnych miejsc jest możliwe pozostawanie dłużej na zajęciach.

Nauka zorganizowana jest systemem akademickim, to znaczy, że słuchacze poznają tajniki rysunku i malarstwa od podstaw na I roku, w kolejnych miesiącach i latach przechodząc kolejne stopnie „wtajemniczenia”. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich, bez względu na stopień posiadanego talentu. Edukacja artystyczna, jakkolwiek traktowana tu niezwykle poważnie idzie w parze z sympatyczną atmosferą, przyjacielskim klimatem oraz pewną dawką „luzu” właściwą przedstawicielom profesji podległych Apollinowi.

Pracujemy różnymi technikami – od akwareli po malarstwo olejne.

Dwa razy w roku odbywają się pięciodniowe, wyjazdowe plenery malarskie.

Zajęcia prowadzi artysta plastyk, Mateusz Budzyński, absolwent wydziału Malarstwa i Rzeźby w 2000 r. na ASP we Wrocławiu.